Jste zde

Jak jsme se loučili s Masopustem

V sobotu 25.2. se mladá chasa shromáždila po 9 hodině ranní u hospůdky a za doprovodu harmonikáře a rachotu bubnů začala obcházet vesnici. Postupně se v průvodu sešlo 38 masek. Občané a kolemjdoucí mohli obdivovat zvířátka, příšery, včelaře a jinou roztodivnou chásku. Pouze dětí se nedostávalo, maškary provázela jediná holčička.
V poledne se průvod zastavil v hospůdce na polévce a po doplnění nezbytné energie pokračoval v obchůzce až do 17 hodin. Potom se rozjaření účastníci zvolna přesunuli zpět do místní hospůdky někteří po svých, jiní byli odvezeni. V bujaré zábavě pokračovali až do pozdních nočních hodin.

Týden poté uspořádaly členky svazu žen maškarní bál pro děti. Do slavnostně vyzdobeného sálu postupně přišlo 16 dětí s doprovodem rodičů i babiček. Velkou převahu měli malé děti, zúčastnila se i miminka, z nichž malá Karolínka získala cenu za nejkrásnější masku- berušku. Dětí školou povinných se sešlo málo, ale děvčata se ujala mikrofonu a část odpoledne sama konferovala. Připravené soutěže jsme museli kvůli nízkému věku účastníků poněkud pozměnit, ale tanec s bojem o židli se líbil všem a malí překvapivě porazili zkušenější borce. Všechny děti si postupně rozbalily různé dárečky a dobroty. Nejvíce cen získal čtyřletý „Batman“, který předvedl skvělé taneční variace a šokoval nevyčerpatelnou energií.

Definitivní tečku za letošním Masopustem učinili mladí z Kocelovic výpravou na tradiční
Šibřinky do Blatné. Jejich loňské vystoupení nazvané „Labutí jezero“ nastavilo skutečně vysokou laťku jak bohatou účastí baletek, tak choreografií . Jediné oko posléze nezůstalo suché, když se zjistilo, že přesto všechno nevyhráli, neboť Kocelovice prý nemohou vyhrávat stále.
Letošní dramaturgie čerpala z historického Egypta. Celkem se sešlo 9 odvážlivců, kteří se nechali zavinout do obinadel, aby mohli představovat mumie a sloužit krásné Kleopatře. Tentokrát však neudělali tak dobrý dojem a loňský úspěch již nezopakovali.

Vše o Drupal.