Jste zde

Znak obce

Již je to více než rok, kdy jsme se začali zabývat myšlenkou, že by Kocelovice, stejně jako jiné obce, měly mít svůj znak. Požádali jsme tehdy Mgr. Červinku, který je v této oblasti odborníkem, aby vytvořil návrh znaku.
Pokud se pamatujete, znaky navrhl dva a k tomu taky dvě verze obecního praporu. Na první veřejné schůzi jsme vybírali, která varianta se nám líbí více. Tenkrát vyhrála varianta s červenobílými pruhy, které upomínají na pány Zmrzlíky z doby, kdy Kocelovice byly převedeny pod správu Lnářské vrchnosti. Na znaku jsme ještě měli smrčky - protože obec se pyšní rozsáhlými lesy, sluníčko - připomínka meteorologické stanice, nůž - atribut svatého Bartoloměje, kterému je zasvěcen náš kostel. Převládající barva byla modrá -rybníky a zelená - lesy. Na znaku byla taky barva žlutá - kvůli zlatu, které se těžilo ve Zlatých Horách. Tento návrh však neodpovídal přísným pravidlům, podle kterých posuzuje návrhy odborná komise poslanecké sněmovny a bylo nám doporučeno výrazné zjednodušení znaku.

V současné době obec zadala firmě s nejnižší nabídkou výrobu znaku a praporu i další náležitostí, abychom jimi mohli překvapit rodáky.
Zhotoveny budou tyto symboly:
-slavnostní prapor 100 x 150 cm (satén, třasně)
- žerď dřevená + kovový stojan
- venkovní prapor 100 x 150 cm (100% PES)
- nástěnný obecní erb (znak), (satén, třásně, ráhno)

Vše o Drupal.